Haber

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Başantrenörü Iniguez takımına güveniyor

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi İspanyol Başantrenörü Roberto Iniguez, “Bu takıma ve oyunculara inanıyorum. Buraya bu nedenlerle geldim” dedi. dedim.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin dün anlaştığı Başantrenör Roberto Iniguez, Servet Tazegül Sporsalonunda basın toplantısı düzenledi.

Iniguez burada yaptığı konuşmada daha önce Türkiye’de (2012-2014) Fenerbahçe’yi çalıştırdığını hatırlattı. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ekibinin başında olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Iniguez, Mersin’e gelerek gerçek bir seçim yaptığının altını çizdi.

Daha önce Mersin grubundan teklifler aldığını belirten İspanyol teknik direktör, “O dönemde sözleşmeden dolayı bu anlaşma gerçekleşmemişti. Burada iyi bir kulüp organizasyonu var. Çünkü Avrupa’da bu takım konuşuluyor. Bu bir oyuncu kalitesidir.Buradaki çoğu oyuncuyla çalıştım.Bu takıma ve oyunculara inanıyorum.Buraya bu nedenlerle geldim.” terimleri kullandı.

Grup ekibine bu süreçte destek olacaklarını belirten Iniguez, doğru oyuncuyu bulmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu’nda yarın oynayacakları Basket Landes maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Iniguez, “Çok zor bir maç olacak. Her maç zor. Fransa takımları sert oynuyor. Mücadele gücü yüksek takımlar. Uzun vadeli düşünmüyoruz, planlarımızı maç maç yapıyoruz.” dedi.

Kulübün genel koordinatörü Ender Ünlü, Iniguez’in kadın basketbolunun en değerli antrenörlerinden biri olduğunu ve kendisi ile çalışmaktan onur duyacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu