Yaşam

Dünyada ender görülen bir şey: Bir vücut, iki rahim, iki bebek

ABD’nin Alabama kentinde yaşayan 32 yaşındaki Kelsey Hatcher, bu yılın ilk aylarında bebek beklediğini öğrendi. Hatcher 8 haftalık hamileyken doktora gitti ve iki bebek beklediğini fark etti. Ancak çifti şaşırtan bir durum daha vardı: Kelsey Hatcher’ın iki bebeği de iki farklı rahimdeydi.

‘MİLYONDA BİR ŞANS’

US News’e göre bunun nedeni, Hatcher’ın ‘uterine didelphys’ yani çift rahim adı verilen çok nadir görülen bir rahatsızlığa sahip olmasıydı. Yani Hatcher iki farklı rahim ve iki farklı rahim ağzıyla doğmuştu.

Aynı anda iki rahme sahip olmanın başlı başına çok nadir bir durum olduğuna dikkat çeken Kadın Doğum Uzmanı Dr. Richard Davis’e göre bu iki rahimden aynı anda hamile kalmak milyonda bir görülen bir durum.

‘DİĞER ÜÇ ÇOCUĞUMDA BU TÜR BİR DURUM YAŞAMADIM’

Durumu ilk öğrendiğinde kendisiyle aynı deneyimi paylaşan başka kadınların olup olmadığını merak ettiğini belirten Hatcher, “Fakat sanırım tamamen farklı rahimlerde sadece iki gebelik vakası duydum.”

İki rahmi olduğunu 17 yaşında öğrendiğini söyleyen Hatcher, daha önceki üç hamileliğinde böyle bir durumla karşılaşmadığını, bugün 7, 4 ve 2 yaşlarındaki üç çocuğunun gelişip dünyaya geldiğini söyledi. tek bir rahimde doğdu.

Caleb Hatcher, eşi kendisine iki bebek beklediklerini söylediğinde verdiği tepkiyi şöyle anlattı: “Bu sefer neyin farklı olduğunu bilmiyorum ama tuhaf.” (DIŞ HABER)

puturgeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu