Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Elazığ’da oturma eylemi düzenlendi

Elazığ’daki sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla oturma eylemi düzenledi.

Sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Elazığ’da oturma eylemi başlattı. Kadın ve çocuklar Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Türkiye ve Filistin bayraklarının yer aldığı “İsrail terör örgütüdür”, “Gazze’de soykırım vardır”, “Filistin özgür olmadıkça hiçbirimiz özgür değiliz”, “Gazze ölüyor”, “Sessiz kalamazsınız” yazılı pankart ve pankartlar Çocuklar ölürken” ve kadın ve çocukları taşıyan “Netanyahu 21. yüzyılın Hitler’idir” ifadeleri İsrail’e tepki gösterdi.

Bölgede bulunan STK temsilcileri adına açıklama yapan Nevin Ertay, “Tablo çok üzücü. İşgal altındaki İsrail, Gazze Şeridi’nde her yıl üç çocuğu öldürerek dünyanın gözü önünde soykırım yapıyor. 15 dakika Vicdanlı kadınlar ve anneler olarak biz, dünya başkanlarını, uluslararası sivil toplum kuruluşlarını, Birleşmiş Milletleri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesini, Uluslararası Ceza Mahkemesini, İslam İşbirliği Teşkilatını, Arap Ligini, siyasi partileri davet ediyoruz. İşgalci İsrail’in Gazze Şeridi’nde uyguladığı soykırımı durdurmak ve işgalci İsrail’e yaptırımlar uygulamak için aktörlerin ve kamuoyunun harekete geçmesini istiyoruz. Biz, Filistinli kadınlar, “Sessiz oturma eylemi başlattığımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Filistinli kadın ve çocukların yanında olduğumuzu göstermek için şu andan itibaren akşam 17.00’ye kadar bu alandayız. Vicdan sahibi herkesi Filistinli kadın ve çocukları desteklemeye ve korumaya davet ediyoruz” dedi. – ELAZİG

eyupsultan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu