Teknoloji

Orijinal Call of Duty: Modern Warfare 2’ye ‘Solucan’ Kaçtı: Sunucular Kapatıldı!

Dünyanın en tanınmış birinci şahıs nişancı (FPS) oyun serilerinden biri. Görev çağrısı Son bir yıldır daha çok Microsoft-Activision satın alma anlaşması ve Sony’nin bu anlaşmaya karşı çıkması ile haberlerimize konu olsa da daha çok oyuncuları ilgilendiren bir gelişme ile gündeme geldi. Eski bir CoD oyununun sunucularında ortaya çıkan kötü amaçlı yazılım hızla yayıldı.

Activision sözcüsü Neil Wood’un paylaştığı bir tweet ile doğruladığı olay, 2009 yılında yayınlanmıştı. Görev Çağrısı: Çağdaş Savaş 2 “Solucan” olarak tanımlanan kötü amaçlı bir yazılım, .’nin çevrimiçi sunucularındaki bir güvenlik açığı kullanılarak oyuna dahil edildi. Tüm solucanlar gibi bu yazılım da kendini kopyalıyor ve diğer oyuncuların bilgisayarlarına bulaşıyordu.

Sunucuların tekrar açılıp açılmayacağı bilinmiyor.

Activision, kelime probleminin patlak vermesi üzerine çevrimiçi sunucuları kapatın. Call of Duty: Contemporary Warfare 2, 14 yıllık bir oyun olmasına rağmen, küçük de olsa aktif bir çevrimiçi oyuncu kitlesine sahip. Bu nedenle, Activision sunucuları kapatmadan önce, binlerce oyuncuya söz konusu kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir.

Bu arada sunucuların yaklaşık 3 gün önce kapatıldığını belirtelim. Activision, sunucular Tekrar ne zaman aktif olacağı, hatta aktif olup olmayacağı bile belirtilmedi.Firma sorunun boyutuna göre sorunu çözmek yerine oyunu tamamen kapatmayı da tercih edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu