Yaşam

Stanley Kubrick sergisi 2 Nisan’a kadar uzatıldı

İstanbul Sinema Müzesi, Stanley Kubrick standının 2 Nisan’a kadar ziyaret edilebileceğini duyurdu. Stant, Kubrick’in 1940’larda Look dergisiyle başlayan ilk sanatsal adımlarından son filmi “Gözler”e kadar 16 sinemayı kronolojik bir sunumla seyirciyle buluşturuyor. Geniş Kapatma”. Stant, Kubrick’in çok sayıda yayınlanmamış belgesini, nesnesini, senaryosunu, kamerasını, lensini ve orijinal kostümlerini sergiliyor.

Sinema tarihinde çığır açan yönetmen Kubrick’in konu edildiği stant 1 Ekim 2022’de açıldı. Standın açılışını İstanbul Sinema Müzesi Proje Danışmanı Zihni Tümer ve Alman Sinema Müzesi Küratörleri Hans-Peter Reichmann & Tim Heptner birlikte gerçekleştirdi.

Alman Sinema Müzesi’nin (Deutsches Filmmuseum) Christiane Kubrick, Jan Harlan ve University of the Arts London’dan Stanley Kubrick Archive işbirliğiyle hayata geçirdiği standın sunuculuğunu Warner Bros. Entertainment Inc., Sony-Columbia Pictures Industries Inc. yaptı. ., Metro Goldwyn Mayer Studios Inc., Universal Studios Inc. ve SK Cinema Archives LLC. temelinde uygulanmaktadır. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu