Yaşam

Anne adayları Hamile Okulunda doğuma hazırlanıyor

Gaziemir Belediyesi tarafından anne adaylarının sağlıklı bir hamilelik geçirmeleri, hamilelik ve doğum sonrası yaşayacakları fiziksel ve ruhsal değişimlere hazır olmaları amacıyla düzenlenen Hamile Okulu katılımcıları 4 haftalık eğitimlerini tamamladı.

Hoş Geldin Bebek hizmetiyle annelerin ve bebeklerin hamilelik döneminde ve doğum sonrasındaki sağlığını takip eden Gaziemir Belediyesi, Hamile Okulu ile annelerin sağlıklı gebelik geçirmelerine ve doğum sonrası döneme hazır olmalarına katkı sağlıyor. Gebe Okulu’nda ebe, diyetisyen, psikolog ve fizyoterapistler tarafından verilen eğitimler, anne adaylarının hamilelik ve doğum sonrası yaşayacakları fiziksel ve ruhsal değişimlere hazır olmalarını sağlıyor.

4 haftalık gebe okulunda uzmanlar tarafından anne adaylarına aile planlaması, doğuma hazırlanmanın ruhsal süreçleri, gebelik ve doğum sonrası beslenme, temel bebek bakımı, olağan doğum sonrası dönem hakkında bilgiler verildi. Eğitime katılan anneler, fizyoterapist eşliğinde hamilelik ve nefes egzersizleri de yaptı. Bu sayede anne adayları kilolarını kontrol altında tutarak sağlıklı bir hamilelik geçirebilir, fiziksel olarak hazır hale gelebilir ve daha rahat doğum yapabilirler.

Hamile Okulu’nun yeni dönemine katılmak isteyen anne adayları 999 0 112 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu