Yaşam

Muğla Büyükşehir Kütüphanelerine Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’ndeki kütüphanelere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’ya kazandırdığı en değerli yatırımlardan biri olan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, kütüphaneleriyle bilginin merkezi olmaya devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi, Çocuk Kütüphanesi, Ünal Türkeş Muğla Tarih Kütüphanesi ve Oktay Akbal Edebiyat Kütüphanesi ile yaklaşık 35 bin yazılı esere ev sahipliği yapan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, okuyucuların bilgiye dijital ortamda da ulaşmasını sağlıyor. Kütüphanelerden tüm vatandaşlar faydalanırken, kayıtlı üye sayısı ise 3891 oldu. Yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiği kütüphanelerden bugüne kadar 57 bin 389 kitap ödünç alındı.

Namık Öner; “Huzurlu ve sakin bir ortamda kitabımızı okuyabiliriz”

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’ndeki kütüphanelerden yararlanan Sena Kabaş, kitap okumayı çok sevdiğini, okulda 250, Cumhuriyetin 100. Yıldönümü döneminde ise 75 kitap okuduğunu söyledi. Banka emeklisi Namık Öner, kitap okumak için haftanın 3-4 günü kütüphaneye geldiğini, ev ortamına göre daha huzurlu kitap okuyabildiklerini söyledi.

İki çocuğuyla birlikte kütüphaneye gelen Deniz Çelik, okulların kapanmasının ardından haftada iki kez kütüphaneyi ziyaret etmeye başladıklarını belirterek, kütüphaneden ve okuma kampanyasından çok memnun olduklarını belirtti.

Serkan Çelik; “Aradığımız her kitabı bulabiliyoruz, okumayı seven herkese burayı tavsiye ederiz”

Minik okuyuculardan Seden Çelik, kitap okumayı çok sevdiğini ve en sevdiği kitapların roman gibi masallar olduğunu söyledi. Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’ndeki kütüphaneyi yeni keşfettiklerini, aradıkları her kitabı burada bulabildiklerini, hatta 1950-1960 basılı kitaplara bile ulaşabildiklerini söyleyen Serkan Çelik, burada olmanın çok güzel olduğunu söyledi. Cumhuriyetin 100. yılında kitap okuma kampanyası düzenliyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dalaman-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu